Що робити, якщо зламався пристрій і потрібно витягнути важливі дані (документи, фотографії)?

Для успішного відновлення даних з Вашого пристрою слід негайно припинити його використання і якнайшвидше віддати спеціалісту. Пам’ятайте — кожне наступне ввімкнення зменшує шанс на відновлення. Детальніше тут: ВІДНОВЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ



Що робити, якщо замочили пристрій?

Відразу вимкнути і в ідеалі витягнути батарею. Віддати в ремонт. Ні в якому разі не заряджати!


Як заряджати пристрій?

Сучасні пристрої є досить розумними. Як тільки батарея повністю зарядиться, спеціальні контроллери зупиняють процес зарядки. Навіть якщо кабель не витягнути, пристрій не буде заряджатися більше, ніж це йому потрібно. Тобто на зарядку спокійно можна ставити на ніч, батарея від цього не зношується. Важливо не допускати до моменту, коли пристрій вимкнется сам. Якщо заряд впаде до 40% - можна вже заряджати. Важливо використовувати якісні (в ідеалі оригінальні) зарядні пристрої і кабелі USB (важливо щоб дроти були мідні, а не сталеві з мідним напиленням,що практикують в дешевих варіантах). Дешеві підробки знижують термін експлуатації акумулятора.


Чи можна користуватися пристроєм коли він заряджається?

Можна скільки завгодно, від цього нічого не зміниться, при умові що використовується оригінальний зарядний пристрій. Якщо ж Ви користуєтеся дешевою підробкою, використання пристрою буде забирати всю енергію що має йти до батареї. Тому завжди важливо використовувати якісні зарядні пристрої і кабелі.


Чи потрібно вимикати смартфон або планшет?

Смартфон і планшет відносяться до таких пристроїв, які мають задовольняти наші потреби цілодобово, тобто не потребують вимикання. Але невеличкий відпочинок їм буде тільки на користь. Щоб краще зберегти батарею, можна вимикати свій пристрій хоча б один раз на тиждень, наприклад в якусь ніч, коли Ви спите.


Чому гальмує комп'ютер?

Температура. Дуже часто причиною може бути надмірний перегрів. Якщо температура процесора перевищує 50 градусів за Цельсієм, треба вживати заходів: перевірити систему охолодження на наявність забруднень, перевірити справність роботи вентиляторів а також замінити термопасту на процесорі і відеокарті. Рекомендуємо використовувати якісну термопасту. Ми у своїй роботі використовуємо одну з кращих: Arctic Cooling MX-4.

Реєстр. Якщо на Вашому комп'ютері встановлено операційну систему Windows, засмічений реєстр може бути причиною гальмування.

Автозавантаження. Багато програм при встановлення можуть додаватися в автозавантаження (наприклад skype, програма для скачування торентів і т.п.)

Замало місця на диску.

Віруси. Тримайте антивірусні бази в актуальному стані.

При встановленні програмного забезпечення уважно перечитуйте всі контексті меню, звертайте увагу на деталі. Не встановлюйте ПЗ з невідомих джерел. Не рекомендуємо користуватися: Kaspersky, DrWeb, Avast, додатками від mail.ru, yandex, оскільки крім декларованих дій роблять багато прихованих, шпигунських, можуть передавати Ваші персональні дані третім особам та сповільнюють роботу системи.


Рекомендуємо користуватися вільним програмним забезпеченням

1. Операційна система

Linux - це вільна, стабільна і надійна операційна система. Існує безліч дистрибутивів і графічних оболонок. Хто використовує Linux? За останній рік операційні системи на базі Linux повністю витіснили інші ОС і тепер використовуються на всіх 500 найпотужніших суперкомп'ютерах світу. При цьому в червні 2017 року системи Linux стояли на 498 комп'ютерах зі списку ТОП-500. Linux використовують приблизно 75% серверів в інтернеті а також такі гіганти як Google, Facebook, Wikipedia, IBM, Novell, Huawei, PayPal, BMW, Volvo, Peugeot, Citroen, Tesla motors (операційна система електромобілів Tesla - Linux), SpaceX (зокрема корабель Dragon та ракета Falcon9), Єропейська організація з ядерних досліджень, та багато інших. В Україні - НоваПошта, ПриватБанк, у США - Міністерство оборони (Пентагон), АНБ, ФБР, дослідницькі лабораторії та супутники NASA, національна пошта, уряди Франції, Японії, Китаю, Мексики, Італії, Швеції та багато інших. Linux працює в пристроях споживчої електроніки: телевізори, камери, роутери, планшети (android базується на ядрі Linux), смартфони. Крім того Linux розповсюджується безкоштовно. Детальніше можна прочитати у Wikipedia

2. Офісний пакет

LibreOffice - документи, таблиці, презентації та ін. Завантажити можна тут: https://www.libreoffice.org/download/download/ Розповсюджується безкоштовно.

3. Веб оглядач

Firefox - споживає мінімум ресурсів системи, є можливість блокувати рекламу, завантажувати відео і багато інших додатків, які розширюють можливості. Завантажити можна тут: https://www.mozilla.org/uk/firefox/new/ Розповсюджується безкоштовно.

4. Програма для торентів (BitTorrent Client)

Transmission - без реклами і зайвих функцій Завантажити можна тут: https://transmissionbt.com/download/ Розповсюджується безкоштовно.

Не засмічуйте свій пристрій непотребом.